Prawo rodzinne

Gwarantujemy wysoką jakość usług i życzliwe, pełne zrozumienia podejście. Jesteśmy doświadczonymi specjalistami posiadającymi gruntowne wykształcenie i wieloletnią praktykę w sprawach rodzinnych – chętnie podejmiemy się rozwiązania nawet wyjątkowo skomplikowanych spraw. Naszą kancelarię wyróżnia możliwość skorzystania dodatkowo z pomocy współpracujących z nami na co dzień psychologów i mediatorów. W ramach tej pomocy organizujemy także wsparcie psychologiczne dla dzieci, dbając o to, by pojawiające się w rodzinie problemy dotyczyły ich w jak najmniejszym stopniu.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy medyczne

Kancelaria posiada bogate wieloletnie doświadczenie procesowe w prowadzeniu spraw o odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę. Działania Kancelarii zmierzają każdorazowo do uzyskania najszerszego zakresu świadczeń celem zabezpieczenia Państwa interesów i zapewnienia bezpieczeństwa.Reprezentujemy Państwa zarówno przed ubezpieczycielem (w tzw. postępowaniu likwidacyjnym), jak i przed sądem.Nasze wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, wiedza, zaangażowanie i indywidualne podejście do klienta gwarantują wysoką jakość świadczonych usług. O naszej skuteczności świadczą liczby - dotychczas każda sprawa zakończyła się sukcesem - klienci zawierali korzystne ugody lub wygrywali procesy.

Prawo pracy

Problemy z rozliczeniem nadgodzin, opóźnienia z wypłatą wynagrodzenia, sprawy o mobbing i łamanie praw pracowniczych sprawiają, że pracownicy i pracodawcy coraz częściej decydują się skierować sprawę do sądu. Ty też masz taki problem? Z sukcesem prowadzimy sprawy trudne. Nie boimy się długich i trudnych procesów. Nie boimy się dużych firm, korporacji…przez to prowadzone przez nas sprawy często są medialne. Podejmujemy zlecenia we wskazanym obszarze zarówno na rzecz pracowników, jak i pracodawców. Prowadzone postępowanie może wpływać negatywnie na wizerunek pracodawcy a także pracownika, co zadecydowało o wprowadzeniu w naszej kancelarii możliwości skorzystania z pomocy mediatora specjalizującego się w sprawach pracowniczych.

Upadłość konsumencka i oddłużanie

Obserwujemy niski poziom poradnictwa prawnego w zakresie postępowania upadłościowego, w szczególności dla osób fizycznych. Błędne porady prawne prowadzą często do utraty szansy na oddłużenie w najbliższej przyszłości. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to nie tylko sporządzenie skutecznego wniosku, ale przede wszystkim analiza opłacalności złożenia wniosku oraz skutków ogłoszenia upadłości dla dłużnika oraz wszystkich osób w gospodarstwie domowym. Nasza kancelaria jest swego rodzaju drogowskazem na etapie postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości oraz na etapie właściwego postępowania upadłościowego.

Sprawy majątkowe

Kancelaria prowadzi spory w zakresie spraw majątkowych dotyczących podziału majątku wspólnego, działu spadku, ale także związanych ze zniesieniem współwłasności oraz spółdzielczych praw własnościowych. Zajmujemy się sprawami o zasiedzenie oraz pomagamy w formalnościach związanych z nabyciem nieruchomości w drodze licytacji.

Obsługa prawna podmiotów gospodarczych

Prawnicy Kancelarii świadczą obsługę prawną firm, spółek kapitałowych również z kapitałem jednostek samorządowych, fundacji, spółdzielni, stowarzyszeń oraz osób prowadzących jednoosobową działalność. Kancelaria oferuje stałą i doraźną obsługę prawną podmiotów gospodarczych od pomocy przy jej założeniu, prowadzeniu a także likwidacji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. Rozumiemy, że prowadzenie biznesu jest najważniejsze dla naszych klientów, dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie i dostosowujemy się do jego potrzeb. Przedsiębiorców wspieramy swoją wiedzą i doświadczeniem. Celem zapewnienia kompleksowej obsługi współpracujemy z notariuszem, biurem rachunkowym, tłumaczami, specjalistą BHP, komornikami itd. Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą Kancelarią telefonicznie lub mailowo. Siedziba Kancelarii mieści się w ścisłym centrum Katowic
w bliskiej odległości dworca głównego PKP, przystanków tramwajowych i autobusowych.

Kożuch Trawka Widera Kancelaria Prawna spółka cywilna

Adres do korespondencji:
ul. Staromiejska 7
40-013 Katowice
NIP: 9542834077

Numer konta bankowego (Santander Bank):
66 1090 2008 0000 0001 4936 2998